Spôsob hodnotenia

Pri spôsobe hodnotenia je pre mňa kľúčové zadefinovať používateľa, ktorý bude náradie využívať. Pre lepšiu predstavu dám do protikladu dvoch používateľov so záujmom o kúpu AKU vŕtačky, kde jeden je staviteľ drevených rodinných domov a denne skrutkuje “vruty” (skrutky do dreva) s rozmerom 6×120 mm. Na druhej strane je používateľ, ktorý bude AKU vŕtačku využívať skôr na skrutkovanie nábytku z predpripravených dielov, kde majú skrutky rozmery len pár milimetrov. Tento používateľ dokonca možno zváži len kúpu AKU skrutkovača, ktorý je cenovo prijateľnejší.

Je pochopiteľné, že každý z týchto dvoch používateľov bude hľadať náradie, ktoré splní jeho očakávania. To je aj dôvod, prečo stráca zmysel celkový TEST AKU vŕtačiek, bez zohľadnenia užívateľského hľadiska. Definoval som preto tri skupiny používateľov: bežný používateľ, domáci kutil a náruživý majster.

Bežný používateľ

CHARAKTERISTIKA
  • Pracuje v inej oblasti, ktorá ho napĺňa, kde nie je potrebné denno-denné používanie AKU náradia. Pri kúpe zohráva veľkú rolu cena, aj na úkor parametrov. Je s tým uzrozumený, lebo plánuje AKU náradie používať len občas.
  • Nie je to až taký veľký kutil, ale z času na čas plánuje niečo opraviť, vymeniť, dotiahnuť a nemá v pláne preto volať majstra. Väčšie projekty necháva na odborníkov.
  • Parametre sú pre neho “španielskou dedinou”. Pri kúpe nerozhoduje značka. Preferuje jednoduché náradie, bez zložitého nastavovania.

Domáci kutil

CHARAKTERISTIKA
  • Má rád nové výzvy a okrem svojej práce mu nerobia problémy aj väčšie projekty. Pri kúpe zvažuje pomer ceny ku kvalite a nie je ochotný kúpiť si len tak niečo bez zistenia si informácií.
  • Cez víkendy alebo po práci rád niečo “majstruje”. Rád tvorí nové veci a má v pláne častejšie využívanie náradia v byte, rodinnom dome alebo chatke.
  • Vyberá si na základe parametrov, ale nie je ochotný zaplatiť príliš veľa. Pri kúpe zvažuje aj značku. Preferuje náradie, ktoré má možnosť rôznych nastavení.

Náruživý majster

CHARAKTERISTIKA
  • Aktívne pri svojej práci využíva AKU náradie. S ľahkosťou zvláda nielen výzvy v domácnosti, ale aj veľké projekty na základe predlohy. Pri kúpe je pre neho dôležitá kvalita, dlhá výdrž batérie a prijateľná váha.
  • Cena je u neho na druhom mieste. Je si vedomý vyššej ceny náradia pri požadovaní väčšieho komfortu pri práci.
  • Vyberá si na základe parametrov, ktoré má dokonale naštudované a pri kúpe je pre neho značkové náradie jasnou voľbou. Očakáva od náradia veľké množstvo funkcií, doplnkové funkcie nevynímajúc. Berie do úvahy aj ergonómiu náradia.

Čo beriem pri hodnotení do úvahy

Je dôležité hneď na úvod spomenúť, že nie som ovplyvnený žiadnym výrobcom, predajcom, ani žiadnou treťou stranou.

Pri rozhodovaní beriem do úvahy recenzie užívateľov na stránkach slovenských či zahraničných renomovaných eshopov, vlastnú skúsenosť, ako aj prípadné priame skúsenosti osôb, využívajúcich náradie na dennej báze. Časová bilancia na vytvorenie adekvátnej recenzie predstavuje pár hodín, ktoré môžete využiť pri plánovaní nových projektov.

Financovanie portálu – Affiliate Disclaimer

Aby som pre vás mohol pripravovať kvalitný obsah je potrebné pokryť náklady portálu. Aktuálne sú pokryté v spolupráci s kvalitnými a renomovanými e-shopmi na Slovensku. Kúpou náradia v danom e-shope, ktorý vám odporúčam, získam malú províziu, ktorá vám v žiadnom prípade nenavýši cenu, ale mne pomôže k tvorbe ďalšieho obsahu. 

Ďakujem za vašu podporu